Každodenním hýčkáním ke kráse

Pravidelná péče o pleť

Pokud toužíte mít pleť zdravou a hezkou, je nutné se o ni pravidelně a dobře starat. Teprve až každodenní „údržba“ Vám přinese ovoce.

Typ pleti

Určení typu pleti je nejprvotnější fáze péče o pleť. Každý typ pleti, vyžaduje jiné přípravky, které pleti pomohou a nebudou ji naopak "přitěžovat".

Pokud jste majitelkou suché pleti, musíte používat  takové přípravky, které vaši pleť jemně vyčistí a zároveň ji nebudou vysušovat.

Jestliže máte opačný problém a vaše pleť je mastná, musíte zvolit takové přípravky, které vaši pleť důkladně odmastí.

Ženy s citlivou pletí ví, že péče o ni není žádná legrace, při výběru kosmetických přípravků si musejí dávat obzvlášť pozor a pečlivě vybírat. Přípravky bývají speciálně testované, obsahují zklidňující a hydratující složky a výrobci často oželí i parfemační přísady. (Tato kosmetika bývá označená, takže pro výběr nemusíte být žádný znalec, ale případná rada odborníka nikdy neuškodí.)

Čištění pletiVýběr kosmetiky

Výběr kosmetiky je u každého jiný. Důležitou roli tu hraje jak typ pleti, tak i to, kolik peněz jste za kosmetiku schopny obětovat. Ne vždy ale hraje roli cena – ne všechno drahé je pro vaši pleť také dobré. Pokud nechodíte ke kosmetičce, výběr je na vás. V drogerii máte široký výběr, ale vždy je nutné, abyste byly seznámeny se složením krému.

U pěstící kosmetiky používáme pouze jednu značku, protože účinky, ochrany a funkce jednotlivých přípravků na sebe navazují.  Nevhodným kombinováním byste také mohly docílit nehezkého podráždění pokožky.

Večerní péče o pleť

Večerní péči o pleť zahájíme vyčištěním pleti. Pokud si myslíte, že voda je vhodná pro čištění pleti, jste na omylu. Není vhodná z toho důvodu, že dostačujícího vyčištění vodou dosáhnete jedině dřením, a to moc dobré pro pleť není.

Péči zahájíme odlíčením make-upu odličovadlem. Odličovadlo jemně odstraní make-up a pleť po něm zůstává vláčná. Dále použijeme pleťovou vodu, která pleť zbaví nečistot hloubkově. Pleť vyčistí a osvěží (v těchto pleťových vodách bývá často obsažen alkohol - bývají agresivnější, takže při výběru si zde musí dát pozor ženy s citlivou pletí).

Vyživující maskaPo očištění pleťovou vodou je pokožka připravená pro nanesení krému. Krém použijeme ten, na který jsme zvyklé a vyhovuje nám. Krémů je na trhu také nepřeberné množství, můžeme najít univerzální, nebo přímo denní a noční. Tady musíme mít na paměti hlavně to, že noční krémy pleť hydratují a obohacují o potřebné složky a denní krémy mají za účel pleť především chránit před nepříznivými vlivy okolí.

Ranní péče o pleť

Ráno je péče podobná té večerní. Vynecháme pouze odličování. Po opláchnutí pleti vodou vezmeme pleťovou vodu a obličej opět vyčistíme. Pak teprve naneseme denní pleťový krém a můžeme začít s nanášením make-upu.

Další péčí o pleť mohou být masky a peelingy. To už závisí čistě jen a jen na vás, jestli si jednou týdně na péči vyhraníte více času a dopřejete své pleti osvěžení a vyživení. Účinné masky si můžete udělat i samy doma např. z hroznů či obyčejné okurky. Nezapomínejte, že i z obyčejných věcí se dají udělat věci neobyčejné.

Článek pro vás sepsala:

Bývalá uživatelka #22464

Nejlepší rádkyně

  • dzusinka
    100%

Aktivita na WomenZone