Sumarizace pro všechny snažilky - hCG ultrazvuky testy

Otázku položila: Fuxinka 31.5.2023 10:56

Ahojte,
déle jsem se neozvala, no bo stress... ale včera mě z CARu propustili a už přecházím pod mého gynekologa a vše vyzerá v pořádku.

Rozepíšu tady průběh pro té, které jsou stresuľe jak já, ať se nebojí.
DPO - dny po ovulaci - u embryotransferu den oplození vajíčka
DPT - dny po embryotransferu 5 denní blastocysty

Začalo to IVF a fresh embryotransferom po 5denní kultivace.
U odběru jsem měla dve injekce Overtille a z ní jsem měla poslední pozitivní test 9 DPO - 4 DPT (uvádí se 10 až 12 dní kým to vyprší z těla a nebude falešně pozitivní test.

11 DPO - 6 DPT První pozitivní test (mikro duch :D )
testy pomalu sílili, 10 DPT - 15 DPO digi Clearblue vyšel 1-2 týden pozitivní

Chodila jsem i jako samoplátce na krev abych měla vše pod kontrolou.

11 DPT - 16 DPO -**hCG 129**

13 DPT - 18 DPO - **hCG 411**

14 DPT - 19 DPO - **hCG 776,3**

20 DPT - 25 DPO -**hCG 4 991**

22 DPT - 27 DPO - **hCG 5 740**


ten 20 DPT jsem po ranním orgasmu zašpinila ale čistou ružovou krev tak jsem se polekala a vydupala si kontrolu v CARu. Nejdřív mi vzali jen krev, ale já chtěla i UTZ a tak jsem to nejak obkecala a 21 DPT mě vzali. Vidět byl jen gestační váček se žloutkovým váčkem bez embryonálního pólu. Byla jsem 5tt +5. takže jsem se lekla že není vidět ani náznak embryonálního pólu. Proto jsem šla znovu na krev obden 22 DPO, a to mě už dorazilo, jelikož se to obden zvedlo jen o 15 %, takže už jsem byla smířená s mrtvým těhotenstvím (což je těhotenství kde je jen gestační váček se žloutkovým ale embryo se nevyvine, zamlklé těhotěnství je pak když se vyvine jen gestační váček prázdny) :(

Včera 26 DPT - 31 DPO jsem byla na Ultrazvuku. Neměli tam v Caru dobrý ultrazvuk. Kolik bije srdíčko neví ale bije. Taky obraz nic moc, ešte se emrbyjko schovávalo celkem mezi žloutkovým váčkem a stěnou gestačního váčku, ale vyjelo jí, že veľkostne odpovídám 6tt+3 co přesně vychází i podle tabulek.

Takže nezoufat!! hCG je opravdu u každé ženy jiná. Já budu asi tá, která bude mít max hodnoty jen několik desítek tisíc.. jiné mají několik sta tisíc.
hCG porovnávaní růstu se oplatí tak do hodnoty asi 3 000 mIU/ml (někde uvádějí IU/I je to to samé). Tady je i kalkulačka jestli máte obden hodnoty. "Kalkulačka růstu hCG":https://www.babymed.com/tools/hcg-calculator . Doporučuje se porovnávat hodnoty ze stejné laborky.

**Jak se hodnota hCG zvyšuje**
hCG Rychlost zdvojení hodnoty
pod 1 200 IU/I mezi 30 až 72 hodin
1 200 - 6 000 IU/I mezi 72 až 96 hodin
nad 6 000 IU/I 96 hodín a více

Pak prípadne co jsem se ešte naučila z nových studií.

Gestační váček na UTZ
V případě, jestli jste měli ultrazvuk, kde byl jen gestační váček tak do 7 až 13 dní by se měl objevit nejpozději embryonální pól. V případě gestačního váčku a žloutkového váčku by se měl embryonální pól objevit nejpozději do 7 až 10 dní od tohto ultrazvuku.
Srdeční aktivita se musí projet u Embryonálního pólu nejpozději do jeho velkosti 7 mm.
čerpala jsem odsud ale toto doporučuji vyšilovat jako já, protože já su příklad, že to není potřeba. "Znaky neprosperujícího těhotenství":Dost mi pomohlo toto video (stačí si dát titulky preklad do češtiny) "Ultrazvuky těhotenství":


Všem držím palce a věřme, že je vše, jak má být. Příroda je stvořena neuvěřitelně a jak naše tělo, tak i to vajíčko a spermia ví. A ono se to povede! ve správny čas :srdce:

Doplňuji i s otázkou, jelikož tu byl popud, že poradna není jen o radení ale musím mít dotazy..

Jelikož máme mimčo tak tesne mezi gestačním váčkem a žloutkovým váčkem, měli jste to tak někdo, nevadilo to nečemu?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 285 otázek, kterým se dostalo 271 814 odpovědí a 409 876 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se