Přípravky na zvýšení šance na otěhotnění

Otázku položila: Bývalá uživatelka #16654 30.9.2009 15:52

Ahoj,
snažíme se s přítelem prozatím bez úspěchu o mimiska, prozatím nic neřešíme (zatím neúspěšně 4cykly), jenom já beru Calibrum Babyplan.
Ale byla bych všem vděčná za tipy, jestli neexistují nějaké jiné, osvědčené přípravky na zvýšen šance otěhotnět.
Není třeba lepší jíst jenom samotnou kyselinu listovou? Slyšela jsem i o nějakých bylinkových čajích...

Díky za každou radu :-)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Ahoj! Já brala vitamin E,který podporuje tvorbu a zrání vajíček a k tomu kyselinu listovou. A co se týče bylinek, tak mi byl doporučen pít kontryhelový čaj.Po 3 měsícíh jsem úspěšně otěhotněla. Chce to však být hlavně psychicky v pohodě a moc na to nemyslet.Ale sama vím, že se to lehce říká a hůře dělá, takže přeji hodně štěstí.

 • Já taky beru kyselinu listovou už rok.Stojí asi 60kč.A koupila jsem jsi vitamin E.Kotryhelový čaj mám doma ale moc mi nechutná.o Miminko se taky snažíme a furt nic A už je to rok.

 • ahoj, taky beru kys. listovou a sestřenka mi doporučila kontrynelový čaj jí pomohl, tak se nechám překvapit. Hlavu vzhůru...

 • Ano,kys.listová se dá koupit bez receptu a stojí pár korun...jistě je dobré se cpát zeleninou,ale kdo baští velké množství zeleniny denně..?Proto se prodává v tabletách jako doplňek stravy.

 • Pokud vím,tak kyselina listová je důležitá zejména pro správný vývoj zárodku,jako prevence vrozených vývojových vad a ne pro otěhotnění jako takové.
  Ten vitamín E je určitě fajn,jen si myslím,že už bude obsažený v tom Calibrumu.
  Ono je to opravdu hodně o psychice a taky asi o náhodě :-))...

 • Ahojky holky, dá se ta kyselina listová kupit bez receptu? A není lepší, případně nejméně srovnatelné se cpát poctivě zelenou zeleninou (okurky, salát, hrášek, špenát, zelí, kapusta, pórek, zelená naťová cibulka...)? A co říkáte Třezalce, měla jsem pocit, že má také nějaký vliv na hormonální hladinu - mně alespoň uklidní a pak se tím tolik nenervuji :)

 • Ahojky,

  kontryhelový čaj je super a kys.listová je sice jako prevence vrozených výv.vad,ale měla by se baštit alespoň 3 měs.před plánovaným těhu,právě jako prevence vvv.

 • Ahojky,
  Já beru CALIBRUM BABYPLANE,který obsahuje přírodní vitenín E(30mg).Doktorka mi doporučila dokoupit si ještě přírodní vytamín vitamín E(10 mg),jen jsem zjistila,že při menstruaci nohu používat jen jeden´,jelikož působí k obnově červených krvinek a správné funkci srdce(srážen krve).
  Poté mi byl doporučen ještě čaj GRAVOZEN pro usnadnění otěhotnění a udržrní plodu.Jinak ovoce,zelenina,vejce,mléko,lučtěniny,těstoviny atd. jako normálně.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 872 otázek, kterým se dostalo 270 129 odpovědí a 408 697 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se