Kazící se zuby a vypadávání vlasů

Otázku položila: Anonymní uživatelka #467654 21.1. 19:09

Dobrý den, už nějakou dobu mě trápí silné vypadávání vlasů, kdy si je češu 2x denně aby nebyly všude. Vlasy si myji obden tak jako posledních pár let, šampony si vybírám pečlivě podle složení. Je tedy opravdu málo věcí co by to mohly způsobovat. Stresem to podle mě nebude, jelikož už je to snad půl roku co tohle pozoruji.
Do tohoto se mi začaly z ničeho nic kazit zuby. Mám na nich takové ty černé flíčky co mívají děti, když si zuby málo čistí, ale já si na zuby dávám velký pozor a přijde mi to zvláštní.
Napadlo mě, že by tyto věci spolu mohly souviset ale nejsem si tím jistá.
Po vyhledávání na internetu jsem zjistila že mi určitě bude chybět 163682 miliónů vitamínů a minerálů a nic kloudnéjo z toho. Nemá někdo podobnou zkušenost nebo radu?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • macicekkajik21.1. 20:41

  S kazícími zuby ti neporadím. Ale na vypadávání vlasů je dobré brát selen a zinek. A pečovat o vlasy jen přírodními šampóny a kondicionéry. Dát si přírodní masku a nebo si udělat zábal třeba z ostropestřecového oleje - ten je přímo na vypadávání vlasů. Mytí obden také není ideální. Vlasy se rychleji mastí a zároveň se vysušuje pokožka hlavy a proto se vlasy tak rychle mastí a mohou i více vypadávat. Já používám jen přírodní kosmetiku - šampón, kondicionér, na konečky si dávám rakytníkový olej a živé vitamíny. Jsem těhotná a vlasy mi vůbec nepadají a snad vypadávají mnohem méně, než když jsem těhotná nebyla. Vlasy jsem si začala mít 2x týdně po 3 až 4 dnech a vlasy se mi mastí méně, než když jsem si je myla obden.

 • EvulkaD21.1. 21:29

  Kazící zuby taktéž nevím a je otázka, zda to spolu opravdu nesouvisí.. pak nevím, zda může být ku prospěchu moje rada.
  Nicméně, já jsem měla celkem velký problém s vypadáváním vlasů asi 3 měsíce po porodu. Strašně mi prořídly, tak jsem s tím něco potřebovala dělat. V lékárně jsem se zeptala na doporučení a na základě toho koupila a začala používat Biotin Plus od Dr. Maxe. Prvních 14 dní 2 tabletky denně a poté 1 denně. Vlasy mi sice padají stále (ovšem už ne tolik, asi jako dřív), každopádně začaly opravdu hodně rychle růst. Výsledkem toho bylo opravdu znatelné zhoustnutí, i mé okolí si toho všimlo. Já jsem totiž vždycky měla spíše řidší "hřívu" (navíc jemné vlasy). Já to vidím jako skutečný zázrak, nikdy jsem nepocítila takový efekt doplňků stravy, vitamínů apod. A hlavně tak rychlý.
  Jak jsem už psala, možná s tím souvisí i ty zuby. To pak nevím, protože mě se tehdy zuby nezhoršily. Dávám sem odkaz na ten Biotin. Možná to stojí za zkoušku, balení (60 tablet) stojí 79,- a dle mé zkušenosti by měl efekt být znatelný už v rámci toho prvního balení.
  Jinak v těhotenství jsem taky měla super nemastící se vlasy, které jsem myla asi tak 1x týdně. Ale kromě tohoto období jsem nijak neupravovala mé mycí návyky, tzn. mytí vlasů 2x-3x týdně a já používám tuhé šampony (různé značky) už několik let.
  Každopádně přeji brzké zlepšení.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 413 otázek, kterým se dostalo 268 462 odpovědí a 407 212 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se