Jak na odstavení

Otázku položila: amoon 13.8. 7:50

Zdravím, dceři bude 18 měsíců a plánuju ji odstavit, hlavně proto aby mi znovu naskočil cyklus a mohli jsme se začít snažit o druhé ale i proto že už mi začíná být nepříjemné když se mi malá sape každou chvíli pod tricko.. problém je že u kojení mi usíná a v noci po probuzení je to taky rychlá záchrana.. máte prosím tipy jak to zvládnout a ještě by mě zajímalo jak dlouho vašim dětem trvalo smířit se s tím že mléko už není.. dekuji

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Ja mela dítě na UM, ale kamaradka to resila tak, ze nechala dite spat jen s tatínkem a odstehovala se na noc do jineho pokoje. Bylo to pry tak na tri noci a dite pochopilo, ze od táty se mlika nedočká a pak uz se na mliko nebudil a usinal sam bez prsa.

 • Potřebovala sem odstavit takže jedina možnost byla, že v noci vstaval k malymu manžel, a zvládli jsme to i když jsem spala vedle .
  Trvalo to 3 noci než si zvyknul, ale pak pohoda.

 • Přidávám se, taky mě zajímá. Dcera má sice jenom 14 měsíců, ale já jsem už jak zombie, v noci se budí klidně co 30 minut, pláče a zabírá jenom prso.

 • To není jen tak máme to samé mám ročního syna skoro a taky jenom saje hlavně v noci usíná u prsa jak mu dám láhev je zle .Nevím jak ho odstavit

 • Ale věř mi je to boj když mi málem začne v noci brecet ,že chce prso teď člověk neví jestli má vstát nebo je ospalý :-D a beztak to skončí vždy u prsa tak to mám teď já zkusila jsem ho nekojit celý den a že mu dám prso večer ..../ Houbyyy už jsem nevydržela tu bolest i jsem odstrikavala ale to nějak nemělo vliv do toho jsem.si vzala takový ty cucaci kuličky ricinus comunis nebo jak to je :-D beztak to nepomohlo ještě víc a víc se mi nalivali prsa až jsem měla bolesti hlavy tak samozřejmě jsem mu dala vysát mléko pokaždý to tak u nás dopadne bojím se až mu bude 5 let tak asi stále bude vyset na prsu .:-(

 • KatieD13.8. 14:00

  Ahojky, taky jsem to měla podobné, malý pořád přisátý k prsu. Tak jsme začali s manželem nakupoovat všelijaké kašičky, Sunary apod., hledali jsme, co mu nějak extra zachutná a postupně jsme přidávali kupovanou výživu a ubírali kojení. Je ale fakt, od té doby, co jsme ho v jednom roce přestěhovali z ložnice do pokojíčku, spinkal celé noci. Tak na tu noc asi jedině pořádně zaplnit bříško. Ony to ty děti možná dělají taky kvůli své závislosti na sacím rituálu, tak ještě zkoušet zabavit jinak, aby se po tom prsu tak často nesápal. Držím pěsti :-)

 • terryk14.8. 8:10

  Pokud jde o cyklus, někdy stačí snížit frekvenci kojení a naskočí, netřeba úplně odstavovat. Osobně jsem proti násilné u odstavení, pokud k tomu nejsou zdravotní důvody, protože je to psycho pro matku i dítě.

 • Nebo zkus místo kojení dát v noci malému do láhve Sunar hod tam trošku cukru oni to nemají rádi protože je jasný že mm je úplně něco jiného já takhle zkusila dat a vipil mi půlku lahve :-) dala jsem tam asi půlku lžičky cukru .Ale budeš muset v noci vstávat a dělat Sunar nebo zkus jen čaj do láhve párkrát si cucne a je to ty máš trochu starší dítě mimu bude v září rok a taky je úplně závislák na prsu dokonce už se snaží si ho vytahovat sám a hledá třeba když sedim a koukám na tv on si jde vytáhnout prso .

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 73 919 otázek, kterým se dostalo 247 652 odpovědí a 387 589 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se