Deníček dítěte: Valentýna

Narodila se mi holčička jménem Valentýna

18.8.2021 12:23

Měří 47 cm a váží 3,11 kg
Porod byl císařským řezem ,
probíhal v porodnici Nemocnice Znojmo, p.o.

Já rodila 38+3. U svého doktora jsem si doslova vymohla, aby mě už poslal do porodnice domluvit se na císař, protože byla malá hlavičkou nahoru. Pořad nechtěl, ze je ještě čas (to bylo pondělí). Já už hrozne chtěla, protože ten tyden ve středu měla nástup kamarádka na plánovaného a ja tak moc chtěla rodit s ni 😃 V úterý jsem teda došla do nemocnice na kontrolu a paní doktorka prvně, ze císař az příští týden. Udělala jeste ultrazvuk a tam zjistila, ze jsem skoro bez plodovky a ze musí malá ven. Ještě volala jednoho doktora a ten to potvrdil a prý, ze když on řekne, ze tam vody moc není, tak opravdu není. Rekli, ze mám druhy den přijít a uvidí jestli to udělají ve středu nebo ve čtvrtek. Takže nám ten spolecnej porod vyšel 😃 Tak jsem druhy den ráno v 8 nastoupila na prijem a začalo to. Dělalo se to hned.
Dělali to jako akutního císaře, protože ten den se plánované císaře nedělali. Klasicky kolečko, monitor, vyplnit papíry, prevlect a dali mě na pokoj, kde jsem ještě se svoji kamarádkou čekala, nez přijde anesteziolog a půjde se na sál. Mezitim mi ještě udělali bandaze, dali cevku(byla tam studentka na praxi a pořad ji to neslo, tak to musel udělat pan doktor 😃) Kamarádka šla predemnou, pak jsem hned jela já, bylo něco před 12 dopo. Byla jsem nervózní jak blazen, hrozne jsem se bála o malou, nevěděla jsem proč tu plodovku nemá, protože mi neodtykala.. kamarádce jsem říkala, ať je to klidne kluk 😃 hlavně ať je zdrave.. Na sále bylo plno lidi, bylo tam chladno, ale pořad mi říkali, ze az se narodi miminko tak poradně zatopí 😃 Napichli mi spinal(nic příjemného, ale dalo se to vydržet). Dělali to asi na 2x, prý kvůli tomu, ze mám skoliozu. Prsty u nohou jsem pořad cítila, cítila jsem i doteky na břiše, tak jsem jim to řekla a oni jestli cítím bolest, říkám, ze to ne. Celkove bych do ty částečný už asi nesla, bylo to fakt hodně nepříjemný, všechny ty pohyby, tlaky, házení ze strany na stranu. Malá se narodila zachvilku 12:23, ukázali mi ji a odnesli, aby ji zabalili do zavinovacky a pak s ni ještě přišli. Dávala jsem ji pusinky a koukala na ni. Zachvilku ji odnesli a za ni už šel manžel. Mě pak sili dlouho, na pokoj jsem přijela až před 2 odpoledne. Predelavali mi starou jizvu, tak to trvalo dyl. Do toho mi nebylo moc dobře, prý oxytocinem, tak jsem zhluboka dychala a Modlila jsem se, aby už to byla poslední vrstva a bylo to hotovy. Bylo to fakt nekonečný 😃 do toho mi jeste rekli, ze tam dali dren, takže jsem se od ty doby stresovala jak to bude bolet až ho vytáhnou.
Když jsem přijela na pokoj přišel manžel s malou a mne tekly slzy. Byli jsme spolu asi 10 minut, pak musel jit kvůli Covidu.. Malou mi pak přinesli na kojení, moc to neslo, ale chvíli mi ji tam ještě nechali.
Pak přišla mamka, protekcne si domluvila návštěvu a na par minut přišla 😃 Pak to docela začalo přicházet k sobě a myslela jsem si, ze to bude takhle ta bolest pořad. Sestřička mi dala neco do infuze a to byla úleva. Pak už to takhle nebolelo, dostala jsem i večer a ještě druhy den, ale už se to dalo.
Večer pak měla směnu moje kamarádka ze školy, takže jsem měla malou u sebe už celou noc, jen se pořad chodila ptat jestli si nechci odpočinout. Druhy den ráno jsem vstavala, bylo to lehčí než jsem čekala 😃🙈 stoupla jsem, šla do sprchy a pak rovnou už na normální pokoj. Vytáhli mi cevku a dren(au) a už jsem se začala normálně pohybovat. Malou jsem měla od ty doby už pořad. Za 3 dny jsme šly domu. Malou pustili normálně a ja podepsala reverz.

01D7DFAB-9BCE-435C-B96A-2526B7739E42 5408CE14-B9D5-4CCB-844B-F93B165B178B 98B20B10-519E-4F6F-B098-70FF12DA335F A02299ED-E8C7-4E1D-A1C3-FE524B035289
26.10.2021 2:48:18
Emoce:
Komentáře:

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.