toxoplasmoza

Otázku položila: Anonymní uživatelka #321834 sobota 12:04

Prosim,prosel si tim nekdo?
Moje gyndarka mi po krevnich testech oznamila,ze jsem prodelala nekdy v minulosti toxoplasmozu...Tak mi to nedalo a zacala jsem brouzdat po netu a je to velmi nebezpecne.
Proc me tedy doktorka neposlala na nejake testy?Nejak to nechapu..Prece musi vedet,ze je to nebezpecne.Muzu se sama objednat nekam a zjistit vice?Dekuji za radu.

Jen doplnim,ze jsem tehotna 16tyden.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Toxoplasmoza je velmi nebezpečná (pro plod), když ji chytíš v těhotenství, tedy pouze v akutní fázi. Protože jsi ji ale prodělala v minulosti, tak není třeba dělat další testy. (Kvůli toxoplasmoze se těhotným zakazuje vynášet kočičí záchody a jíst neomytou zeleninu, to je účinná prevence.)
    Jinak toxoplasmoza v populaci tak neobvyklá není, spousta lidí ji prodělala. Trochu "problém" je, že si na ní udělal karieru profesor Flegr z Přírodovědecké fakulty, který se všem snaží dokázat, že i v dětství prodělaná infekce nás strašlivě ovlivní na celý život (parazit se zakuklí v mozku a už nic pak nedělá). Nicméně jako absolvent a zaměstnanec PřF můžu říct, že bych se tím moc netrápila, ne všichni s metodami jeho výzkumu souhlasíme a považujeme je za 100% validní, ve vědecké komunitě je to spíše kontroverzní téma.

    Takže nadále dodržovat základní pravidla pro těhotné a být v klidu, opravdu se nic neděje :)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 272 otázek, kterým se dostalo 251 934 odpovědí a 394 060 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se