těhotenství ?

Otázku položila: Bývalá uživatelka #10815 6.10.2009 16:57

ahojky,mohla by mi některá poradit? Snažíme se už skoro tři roky o mimčo. Jednou se podařilo - loni v listopadu, ale v lednu mi zjistili mimoděložní těhotenství (odebrali mi vejcovod a následně byly lázně). Od léta se snažíme znovu (teď první cyklus za podpory hormonů Closhylbegit, který jsem brala i loni). Dneska je to 29 DC (mívám mensez nepravidelně cyklus 32 a někdy i 45-60 - to chodím na vyvolávačku)a vzhledem k tomu že jsem nastydlá, tak jsem si ráno udělala test, abych do sebe necpala nějaké léky a něco nepokazila. Na testu se objevily slabé//. Je možné že ještě můžu menstruaci dostat?? Dost mě pobolívá břicho jako před menzes. Může se stát, že // čárky "zmizí" a byl to jen planý poplach?? A jaké léky bych mohla brát v případě bolesti v krku a hlavy, abych tím neohrozila plod??? Asi od poloviny cyklu piji čistící čaj s červenou řepu (ráno a večer). Když by se těhotenství potvrdilo (budu šťastná jak blecha), můžu v pití tohoto čaje pokračovat(na obalu nepíši zda je či není vhodný v těhotenství)??
dost dotazů, a budu velice ráda, když mi odepíšete a dáte nějaké rady

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Kontryhel Král ženských bylinek. Naše prabáby říkaly, že tato skromná a nenápadná bylinka má přímo ženské a mateřské poslání, a proto to byla magická bylinka k čarování pro lásku a krásu.
  Kontryhel posiluje ženské pohlavní orgány, především dělohu. Zpevňuje podbřišek, a tím zlepšuje stav dělohy náchylné k potratům a zvyšuje pravděpodobnost početí . Je jedinečný při menstruačních poruchách, a to oslabené nebo slabě vyvinuté menstruaci. Tlumí menstruační bolesti. Upravuje nadměrné krvácení. Léčí všechna zánětlivá onemocnění v podbřišku, včetně zánětu vaječníků. Působí proti bělavému výtoku a svědění, kdy jsou dobré sedací koupele.
  Jeho pití je vhodné jako prevence k ulehčení přechodu. Upravuje nepříjemné potíže při menopauze, a to včetně psychických.
  Kontryhelový čaj se doporučuje pít i během těhotenství, zvyšuje záruku donošení miminka a snadného porodu. Pomáhá i při nervových potížích během těhotenství a po porodu, jako je deprese, strach. Jeho pití po porodu a v období šestinedělí stahuje dělohu. Kontryhel také podporuje sekreci mateřského mléka.
  Zkrátka vrací naši ženskost do harmonie.
  Působení kontryhelu ale nekončí. Používá se jako výplach při zánětech v dutině ústní nebo při vytržení zubu a na oční záněty. Při zevním použití (podpořit i vnitřně) svým svíravým účinkem hojí vředy, rány, včetně těch hnisavých a alergického původu. K vymývání ran a k obkladům se používá silnější odvar, ale studený.
  Působí proti infekcím močových cest. Užívá se při nespecifických průjmech a onemocněním zažívacího traktu. Čistí krev a pomáhá při obezitě. Zlepšuje spánek a koupel z něj pomáhá při oslabení svalů, možno použít u dětí. Výluh změkčuje hrubou pokožku na těle.
  Kontryhel nemá žádné vedlejší účinky. Je také netoxické sedativum. V případě ledvinových potíží se nedoporučuje pití dlouhodobé. Na zvířatech byla prokázána schopnost omezit rozvoj rakoviny prsu.
  Čaj z kontryhelu
  2-4 čajové lžičky bylinky přelijeme 1/4 litrem vroucí vody a necháme jen krátce přejít varem, poté necháme 10 minut luhovat. Pijeme 2 šálky denně.

 • ahojky Gabčo,

  děkuji za zaslání infa ke kotryhelovému čaji. Četla jsem ovšem, že se v prním trimestru nedoporučuje - potvrdil mi to i lákárník. Prý nejdříve od druhého trimestru. Tak čím se mám řídit?? Nerada bych něco prošvihla a pak si to vyčítala.
  díky

 • ahojky Gabčo,
  díky za zodpovězení dotazů. Test tedy zoopakuji za dva dny a dám vědět. Ještě jsem se chtěla zeptat na ten kontryhelový čaj, ten by jak píšeš plodu neměl ublížit?? (pila jsem ho prvních 15DC, aby rostla sliznice - což jsem vyčetla v různých diskuzích na netu). Nemůže tedy ještě vyvolat menstruaci??
  díky předem a pěkný den

 • Ahojky,

  tak kde začít:)
  Tvoje // nemusí být planý poplach!Zopakuj určitě test za dva dna s ranní močí.Pokud je druhá / slabá,můžeš být těhu dost krátce a proto je čárka slabounká-test zaznamená hcg nižší než je uvedeno na testu.Pobolívání břicha jako před menses je normální v těhotenství-tedy na začátku a je to stejně nepříjemné,jako právě před ms a toto může trvat 3 měsíce,jde o roztahování dělohy.

  V případě nachlazení a těhotenství...nedoporučuje se v počátku absolutně nic a už vůbec ne nějaké cucací tabletky jako septolette atd....paralen,ani ibuprofen,bohužel....jediné,co můžeš je mateřídouškový sirup a čaj s citronem,prieznitz na krk a potit se!Pokud by ti opravdu bylo zle,neváhej jet na pohotovost,nebo se poradit s gynekologem.

  K další odpovědi co se čaje týká,netuším,co vše obsahuje,poraď se taktéž s gynekologem,ale nemělo by...Kup si v lekárně kontryhelový čaj,ten je na podporu těhu a hl.je dobrý na udržení plodu a vlastně ti i pomůže se vyléčit z nachlazení.

  Doufám,že jsem ti malinko poradila a přeji brzo tučné //.
  Zatím papa a písni,jak jsi dopadla..:)

 • Ahojky Leni,

  kontryhel ti menst.nevyvolá,je jen na upravení cyklu,ale co je pro tebe dulezite,na podporu delohy...nemusis se bat.
  Menstruaci dostat můžeš i když budeš těhu...ale být tebou,nemyslím moc na to...aby jsi nezačala menstruovat psych. a aby pokud těhu jsi,jsi nepotratila.
  V tomhle je psych.strašná mrška a když se tak dlouho snažíš,o to víc musíš chodit a sát se!!!!!!!!!!!!!§

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 242 otázek, kterým se dostalo 271 649 odpovědí a 409 778 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se