cysta na vaječníku

Otázku položila: Bývalá uživatelka #18668 3.10.2009 13:13

Ahoj, měla bych podstoupit laparoskopii kvůli středně velké cystě na vaječníku, tak bych se chtěla zeptat jesli s tím máte někdo zkušenost...vím, že pobyt v nemocnici záleží na okolnostech, ale když bude vše probíhat tak jak má, bez komplikací, tak mě pustí domů hned ten den? a je po tom nějaká pracovní neschopnost nebo budu moci normálně fungovat? a taky bych ráda věděla, jak dlouho po zákroku je zakázaný pohlavní styk?
Předem Vám moc děkuju :)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Ahoj, záleží na tom co ti řekl gynekolog. Já jsem prodělala v loňském roce laparoskopické odstranění cysty na vaječníku velké v průměru 6 cm a bylo mi řečeno, že už mě to ohrožuje a že kdyby to prasklo krvácela bych do břicha. Po zákroku se bývá v nemocnici cca 4-5 dnů a pak samozřejmě podle průběhu. Bohužel po propuštění do domácího doléčení, které mělo být týden v neschopnosti jsem dostala nějaké komlikace - udělal se mi pod jizvou hematom a ten praskl. Bohužel jsem byla nakonec doma asi měsíc a půl. Ale nedalo se nic jiného dělat a na pohlavní styk jsem opravdu neměla vůbec pomyšlení a manžel se o mě taky dost dlouho bál když to viděl, takže jsme to raději na chvíli odložili. Přeju hodně zdraví a brzké uzdravení.

  • Ahojky,Já prodělala několik operací co se týká cyst.Byla jsem v nemocnici nejdéle týden,záleží jak ti jí budou vyndavat a jak na tom budeš ty.Alelaparo tak 4 dny.A co se týká sexu,,,tak na to jsem neměla ani pomyšlení,ale dr mi říkal ,alespon měsíc nesexovat.A ono to i tak bylo,než se člověk dá do kupy.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 872 otázek, kterým se dostalo 270 129 odpovědí a 408 697 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se