Zužená pánev

Otázku položila: Anonymní uživatelka #14786 31.8.2009 21:35

Ahoj těhulka 25. jsem na začátku svého 1. těhotenství jelikož jsem ale nízké a štíhlé postavy , muj gynekolog mi řekl že mám uzkou pánev a tak nevylučuje porod císařským řezem.Povězte jestly bude opravdu nutný mám s toho docela obavy ,který spusob je pro budoucí těhotenstvý a porod lepší ahoj a dík .

Ahoj porod je už skoro tady bude to pro jistotu císařem mám s toho ale velké obavy jak takový porod císařem probýhá a jaké mají rodičky během porodu pocity nemohu třeba v určitých fázích pocitovat nákou bolest moc děkuji.

Ahoj moc jste mě pomohly díky.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Ahojky těhulko 25,není zač!Nestresuj se a užívej si miminka a tehotenství.

  Pacmauch,pokud jsi zdravotník,pak nechápu,jak tuto práci jsi někdy mohla dělat s tímto přístupem...budoucí maminka se neptala na res.novorozence,ale na císaře.Přečti si příště konkrétné otázku...a pokud ona se o to bude zajímat,zeptá se sama....ptala se,co to bude znamenat pro ni a jestli je to vhodné,protože má z toho strach..Ona je jen z té sekce vystaršená a ty jí ještě takto uzemníš?!Sakra co je tohle za lidskej a potažmo profi přístup??!!

 • Ahojky,já jsem pravý opak,první dítko jsem rodila spont.bez problémů,ale coby zdravotník se můžu k tvému problému vyjádřit.
  Pokud máš opravdu úzkou pánev,bylo by pro tebe i miminko opravdu lepší porodit císařem.Vzhledem k proporcím tvého těla by to u spontálního porodu mohlo znamenat riziko pro mimi,může se v porodních cestách zaklínit a to by pak mohlo znamenat hypoxii plodu,což nikdo nebude riskovat...a ty by jsi mohla být uvnitř neskutečně potrhaná a stejně by tě čekalo sešití v narkoze.Kort,kdyby ti před porodem zjistili větší plod.

  Já bych ti radila se císaři nebránit!!!Dneska pokud to nebude nezbytně nutné tě uspávat nebudou,aplikují ti epidurál a mimi uvidíš hnedka na sále,jak ho z tebe vyndají.Nebála bych se toho,chodila jsem na stáž na anestezii když jsem dělala atestaci a řeknu ti,že je to opravdu fofr,jak rychle do miminko vyndají.

  A pokud budeš mít plánovaného císaře,v tomto případě nejlepší možné řešení pro tebe-nepocítíš bolesti,nezničíš si rodidla.
  Porodní bolesti nejsou žádná tragedie,já sama měla porod,že bych mohla za 14 dnů rodit znovu,byla jsem nadšená a byl bez komplikací,ale o to víc mne bolely rodidla z toho šití a nemohla jsem pořádně chodit,natož sedět.

  Nevím,zda jsem ti pomohla,ale snad alespoň malinko ano.
  Já bych ti radila podstoupit císaře a nebát se-ani jizva ti nebude vidět-dělá se dost nízko a kalhotky to zakryjí.

  Hodně štěstí a držím palce!!!!A neboj,zvládneš!!

 • Vystrašené maminy být mohou a to nejen resuscitací mimča. To by si pak nesměly prohlížet žádný časopis týkající se těhotenství, porodu, nesměly by se bavit na ulici s jinými mamčami atd. Vždyť žádná mamina přece nejde rodit s tím, že se stane něco špatného!!! Taky si nemyslím, že je dobré chodit kolem těhotných jakoby po špičkách a říkat "neboj, všechno bude v pořádku". Jak to víte? Gabčo, jste zdravotník, já taky, tak jistě víte, že jsem se mohla rozepsat o resuscitaci dítěte daleko víc, a to by pak strašení bylo. Rozhodně žádné mamince nepřeju jakoukoli špatnou zkušenost při porodu, ale myslím si, že by měly vědět, že se občas šupne něco horšího. A pak záleží na každé, jestli se o tom chce dozvědět něco víc. Dneska se maminy svěřují spíš internetu než lékaři a pak ledacos nevědí. Rodit nelze na zkoušku, prostě se to musí povést napoprvé. Když jdete na OP se žlučníkem, taky vás seznámí s možnými komplikacemi, dokonce je musíte odsouhlasit podpisem. Ale valná většina porodů dopadá dobře, u některých se komplikace předpokládají dopředu, tak se s nimi počítá nebo se jim snaží předejít. Takže rozhodně nechci těhulky strašit. I já s uzlíkem v náručí na ledacos zapomněla, i když dcera v prvních dnech života potřebovala víc lékaře než mě. Ale pak jsem nastoupila JÁ, a mohla jí to všechno vrátit, oplatit a dát jí ještě daleko víc. A do druhého těh. jsem šla zcela dobrovolně. Je normální, že se maminky o své nenarozené dítě bojí. Já říkám, že stát se člověku může cokoliv, kdykoliv a kdekoliv /a ani nemusí být gravidní/, tak proč si kazit náladu tím, co by kdyby. Ale i já jsem o těh. a porodu chtěla vědět co nejvíc, i to negativní, prostě být připravená. Protože co nevím, tak neznamená, že neexistuje.

 • ahoj obvyklé se to dělá tak že pokud porod nejde normální cestou bere se to okamžitě císařským řezem ale dneska existuje způsob jak být při vědomí moje sestra taky měla císařský řez a umrtvili ji jen spodní část těla jinak byla při vědomí a nebyl problém pokud to nepůjde jinak stačí se domluvis s ginekologem nebo porodníkem přímo na sále o tomto způsobu neměl by být problém ti vyhovět

 • Ještě doplním,že jsem zde nepsala,co by se mohlo stát v případě zaklínění miminka v porodních cestách a co by potom následovalo.....proto píši neboj,císař je pro tebe dobré řešení.

 • Poslední odpověď fajn,ale nemyslím,že je rozumné budoucí maminku stresovat resuscitací novorozence,která může proběhnout kdykoliv....na to pozor!Maminky jsou pak vystrašené!!!!

 • Ahoj Gábi těhulka 25.děkuji za tvé odpovědi a přátelský přístup.

 • Ahojky,,,A kolik měříš a vážíš??Mě řekl první dr to samé,,a nakonec mám dva spontání porody za sebou.První koncem pánevním,,,a druhé dítko mělo skoro 4 kg.A dokonce rychle,tak se neznervoznuj ,užívej si těhu,,,

 • Ahoj petro jsem asi 160cm vysoká vážím necelích 45kg.Těhu je zatím v poho Těhulka 25.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 313 otázek, kterým se dostalo 271 916 odpovědí a 409 950 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se