Výborná káva do kávovaru

Otázku položila: Tamous 23.2. 23:17

Vy co máte doma kávovary, tak jakou si do nich kupujete kávu ? Ráda bych vyzkoušela nějakou lepší kávu, tak budu ráda, když mi poradíte, kde je vhodné ji koupit :)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Marlena24.2. 13:52

  Dobré je rozhlédnout se po okolí, jestli nemáte někde pražírnu s kavárnou třeba a vyzkoušet jejich kávu. Třeba to pro tebe bude cesta. Podpoříš místní podnikatele a to je vždycky fajn. Můžeš si koupit malá balení a zkoušet, co ti bude vyhovovat. Arabica bývá taková sladší, směsi arabica s robustou bývají už kyselejší. Možná bude trochu dražší, ale prožitek o to intenzivnější. :-p V Brně nakupujeme v Caffé del Saggio.

 • Thea1425.2. 16:22

  Zásadně kupujeme kávu v malých lokálních pražírnách (v Olomouci KiKafé, Café Codó, Naše Café, Henri Cafeé...), které jedou tzv. fair-trade obchod. Majitelé se se svými dodavateli osobně znají, přesně víte, v jakých podmínkách na kávových plantážích lidé pracují. Překvapivě taková káva není o tolik dražší, než ta z komerčních zdrojů. Ale chuťově se to nedá srovnat. Druh, odrůdu či směs si musí každý najít tu svou, každý preferuje jinou chuť. Já ale potřebuju i jistotu, že podporuji ideálně přímo pěstitele a ne dětskou práci...

 • macicekkajik24.2. 7:53

  Vyzkoušela jsem již mnoho druhů i drahou asi 700,- za kg. Ta mi nechutnala. Tak se držím těch levnějších. Je potřeba si najít svůj druh kávy. Já mám vyzkoušeno, že mi chutnají asi 4 druhy. Nejvíce mi chutná Tchibo milano. Pak je dobrá od Segafredo, další z lidlu ta s šedým obalem, kterou mívají po půl kile v akci a pak káva Marila Cafe intensa. Opravdu musíš zkoušet. Každý máme jinou chuť, takže co chutná jednomu nemusí chutnat druhému. Pokud chceš vyzkoušet lepší kávu, zkus se podívat na stránky manu cafe. Praží si je sami, výběr mají široký a můžeš si koupit jen vzoreček, aby jsi nemusela kupovat hned celé balení.

 • mj-celka24.2. 8:29

  Já miluju PÅTÅR z Ikea. Kupuju už namletou. To je pro mě naprostá pecka. Ach jo, jen o ní píšu, tak se mi sbíhají sliny. Mňam. Pak mám ráda Cremu z Lidlu. Hnědý obal. Kupuju velké balení v XXL týdnu, koupím třeba tři naráz. Není mletá. Oboje jsou arabiky. Blend mi tolik nechutná.

 • Lily724.2. 9:58

  Ja zas nedám dopustiť na Lavazza a Lucafé 🙂 treba poskúšať

 • Risu24.2. 11:21

  My kupujeme v Lidlu. Tu Barista za 139.

 • babillage24.2. 11:48

  Ja si nechavam z svk vozit popradsku kavu. Za mne top. Ale jak je uvedeno vyse, je potreba zkouset co komu sedne.

 • Eleshiar24.2. 12:24

  My kupujeme lavazzu, ale jen kdyz je v akci. Jinak nam chutna segafredo. Oboje je tusim espresso.

 • JankaRouskova28.2. 23:27

  Hodně to záleží na tom, co máš ráda. Já si kupuju kávu po menších baleních, takže takové ty mega packy z obchodňáků jsou pro mě úplně mimo a ráda zkouším různé chutě. Třeba teď zkouším guatemalskou a ta mi zatím chutná nejvíc, protože není moc nahořklá a je v ní cítit čokoláda a mandle.

 • Laurisska3.3. 11:16

  Mě by třeba zajímalo kde kupujete tady ty kávy z různých koutů světa ? :)

 • JankaRouskova17.3. 20:03

  Kde seženeš opravdu výbornou kávu, tak tady na tom eshopu. Praží je dle objednávek a mají ji opravdu čerstvě upraženou což ostatně poznáš sama jestli nějakou vyzkoušíš ;) https://www.uprazeno.cz/zrnkova-kava/kompletni-nabidka/

 • Laurisska24.3. 22:21

  O upraženo už jsem někde četla, ale v souvislosti, že mají čerstvě praženou kávu, kterou praží dle aktuálních objednávek, což mi přijde naprosto super.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 288 otázek, kterým se dostalo 259 360 odpovědí a 400 513 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se