Věková hranice

Otázku položila: Anonymní uživatelka #399474 12.8. 22:19

Čauky, jaká je tak normální hranice mít druhé dítě?
Je mi 34.. mam tříletou a přemýšlím o druhém ale nevím řeším i věk do kdy je tak nejlepší atd :)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Speedy6112.8. 23:43

  Nejlepší je porodit děti do třiceti, nebo ještě dříve.:-D Záleží na mnoha faktorech. Jaká je tvá životospráva, zdravotní stav, počet vajíček a podobně. U někoho jsou vyšší rizika v 25 než u druhého ve 35letech. Další věc je, že čím starší jsi, tím hůře zvládáš maraton kolem děti, hůře se dostaneš do formy atd... Takže odpověď je... Těžko říci jak na tom jsi zrovna ty. Každý člověk je jiný. Sestra porodila druhé dítě ve 35letech. Známá ve 40letech. Mám v okolí i mladé holky co nemůžou otěhotnět ve 23letech. Neřeš věkové hranice a nech to na pocitech.

 • Věkovou hranici jsem vždycky taky řešila. Chtěla jsem děti stihnout do 30 let, ale bohužel nebylo mi přáno, bude mi 31 a nemám ani jedno dítko, páč nemohu otěhotnět. Od té doby věkovou hranici neřeším a doufám, že se dočkám snad alespoň jednoho dítka. Pokud stojíte o druhé, určitě neváhejte a jděte do toho. Moje teta rodila první v 39 a jsou s dcerou dobrý parťačky ikdyž už je starší ;) Mám i známou, která otěhotněla v 45, a to po 16 letech, kdy ji byla diagnostikována neplodnost a to že je těhotná zjistila až když se mimčo začalo hýbat. Je to pro ní malej zázrak a prostě to tak asi mělo být ;) Držím pěsti, aby Vám vše vyšlo jak si přejet :)

 • Moje kamarádka mela prvni v 35 a druhe ve 42let a super 😊vubec nevidim problém mít i takto 😊 ja si tak dávám hranici do 36 let 😊😀

 • zanyT13.8. 12:42

  Synovi budou teď tři a rodila jsem ho ve 29 a teď jsem podruhé těhotná a bude mi 33. Myslím, že je to jedno. Taky záleží určitě i na tvém zdraví. Já zas bych nechtěla mít děti až tolik moc let od sebe, ale záleží na každém.:-)

 • WojKa13.8. 6:46

  Tohle je zase inteligentní otázka. Myslím, že závisí na mnoha faktorech. Ani tak podle mě nezáleží na věku jako na fyzickém a psychickém zdraví, na tom, jak se žena sama cítí. Já vždycky chtěla všechny děti mít do třiceti let. No, první jsem měla ve 26 letech, po 17 měsících se narodila dvojčata a teď je mi 30 a čekáme čtvrté a já cítím, že už je toho na mě moc. Takže tímhle určitě končíme, už cítím, jak to tělo zvládá hůř.
  Ale popravdě znám paní, která měla první dítě ve 39 letech a ve 42 letech dvojčata, takže i v pozdějším věku to jde. :)

 • Tak mě je 25 mám dvě děti další nechci poradila bych co nejdříve pak zestarnes aut se na to nebudeš cítit jak říkám mě je málo a na třetí dítě se vůbec necítím asi tím ,že mi malej dává zabrat a to doslova :-o toužila jsem po holčičce mám dva syny jenže ten druhej syn je takový malinký uřvaný dítě ze mě ta touha po děvčeti opustila :O=

 • petulinkaa1313.8. 13:42

  Prvni dceru jsem mela ve 25,5 letech a druhou 29,5 letech. Chtěla jsem děti do 30ti a to se povedlo, těsně :-D ačkoliv jsme na první dceru čekali 6 let a na druhou 2 roky. Rozestup mezi holkama je naprosto ideální a chtěla jsem to tak. Jsem spíš zastánce mladších matek. Myslím si, ze hranice by byla 32/33 let max!! po 35ti už ne a ke 40ce už vůbec ne 8-o u mužů to zase vidím naopak, začít od 35ti :-D ale záleží na hodně faktorech, nejde to všechno nalajnovat většinou, takových je málo co jim to klapne jak chtějí a hlavne jsme každa/každý jiný ;-) každý ať má na co se cítí ;-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 73 916 otázek, kterým se dostalo 247 651 odpovědí a 387 584 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se