Soukromá VŠ poplatky

Otázku položila: Anonymní uživatelka #312314 24.2. 0:17

Najde se tu student soukromé vysoké školy? Mám Bc. a navazující nabízí v blízkém okolí soukromá vysoká škola. Je školné jediná částka, kterou za školu musím zaplatit? Školné není malé a nemohu si dovolit dát o moc více. Přijímají jen po zaplacení poplatku. Jak je to s kvalitou studia? Škola uvádí, že díky praxi jsou nejlepší volbou.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • babillage24.2. 7:32

  Zkusila bych na fcb vyhledat stud.skupiny z te konkretni skoly a tam bych se ptala primo studentu.
  Bude se to lisit skola od skoly.

  Treba poplatky nad ramec skolneho...
  Ekonomka - tam toho moc nebude, jen skripta a odb.publikace ke studiu.
  Vytv.umeni - tam to bude mastnejsi, od papiru, platen, barev az po tuny mne neznamych materialu potrebnych ke studiu.

  "Diky praxi nejlepsi volbou" - co se ukryva za timto marketingovym heslem? ...ze ti oni poskytnou (zaridi) odbornou praxi a pak budes mit lepsi uplatneni na trhu prace? Nebo ze maji vysoke % zam. absolventu na zaj. pozicich, jelikoz soukrome vs navstevuji obvykle jiz zamestnani lide z praxe? Nebo ze u nich prednasi vic externistu z praxe nez "pouhych" akademickych pracovniku? 🤔

 • aurelie24.2. 14:39

  Pokud je to soukroma VS, tak budes platit pouze školné.. Je vsak mozne ze skola bude mit nejaky Sazebnik poplatku a v nem muze definovat dalsi castky, ktere budou souviset se studiem, napr. pokud nedas zkousku na 1.pokus, dalsi terminy mohou byt zpoplatnene, nebo poplatek za vystaveni potvrzeni o studiu, duplikat indexu atd... Spis doporucuju zeptat se na studijnim, jestli nejaky takovy Sazebnik poplatku maji.. Fcb skupinky nemusi podat zrovna presne a relevantni informace.. Zdroj: vlastní zkusenost, pracuji na soukromé VS..

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 288 otázek, kterým se dostalo 259 359 odpovědí a 400 512 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se