Rozdrolená antikoncepce

Otázku položila: anomis16 úterý 23:40

Dobrý den,
mám takový problém dnes jsem užila antikoncepční pilulku. To že je rozdrcená jsem si všimla den před a šla jsem se zeptat do lékárny jestli ji mám užít nebo zda užít pilulku z jiného platička. Lékárnice mi řekla že nevadí když ji užiju. Nasypala jsem si ji tedy do hrnku napustila jsem vodu a vypila to, vím jistě že jsem tam měla všechny kousky ale stejně se bojím toho že se tableta mohla špatně rozpustit nebo že se rozpustila dřív než měla kvůli narušené potahové vrtstě. Má s tímto někdo zkušenosti? Budu ráda za každou odpověď

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Příště bych to dávala rovnou do pusy a ne do hrnku a zalít vodou. Max.na lžičkua trošku vody k tomu. Když to dáš do hrnku a zalijes, tak se spatne kontroluje, zda tam něco z tablety nezůstalo usazeny.
    Ano, je lepší, pokud je tableta neposkozena, ale jsou lidé, co tablety nepolknou a musí je drtit bezne, synovi jsem pro změnu pulila tablety antibiotik a v pohodě.

  • Francystředa 6:43

    Taky bych ji raději spolkla rovnou bez rozpuštění ve vodě, ale stalo se. Myslím, že to bude v pohodě. I když některé léky jsou specificky vyrobené tak, že s postupně se měnícím prostředí v trávicím traktu se rozpouští jednotlivé vrstvy léku. Ale netuším, jestli to platí i u antikoncepce.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 72 884 otázek, kterým se dostalo 244 303 odpovědí a 382 671 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se