Problémy s psychikou

Otázku položila: Anonymní uživatelka #421473 8.10.2019 18:34

Zdravim, mam ted ve skole takove slozitejsi obdobi a ma psychika na tom neni uplne nejlip. Nevite prosim, co delat, aby se muj psychicky stav zlepsil? Cokoli,co vas napadne.
Dekuji predem
Hezky den

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • OveckaVeru8.10.2019 19:03

    Udelat si volny cas ve kterem se budes snažit nemyslet na skolu a problemy. Udelat si cas sama pro sebe na to co te bavi, at uz je to nejaky sport (ktery je na problemy docela fajn ;) , cteni, nejaky krouzek.. proste nejakou aktivitu. Nebo si nekam vyjit s prateli ;-) proste cokoliv pozitivniho co te zamestna a u ceho aspon trochu zkusis vypnout a naberes nove sily ;)

  • Marlena8.10.2019 21:48

    Mně pomáhají dlouhé procházky. Sama, nebo třeba jenom se psem, někam jen tak, bez cíle vydrápat se na nějakou vyhlídku... To mi krásně vyčistí hlavu a vyplaví endorfiny. Obecně se doporučuje sport právě kvůli těm endorfinům, kolegyně zase z podobného důvodu velmi doporučuje ranní otužování ledovou sprchou... Záleží, co by ti vyhovovalo.

  • Ahoj, já jsem vždycky hodně četla, byl to pro mě únik do jiných světů..Člověku se pak na tváři úsměvy objevují tak nějak samovolně, když má kam utéct:)

  • Lily79.10.2019 7:47

    Súhlasím aj s ostatnými, ale pre mňa bolo vždy podstatnejšie nieže utiecť, ale prekonať to v sebe. Vypestovala som si nadhľad, prestala si to brať príliš osobne. Nepíšeš, čo ťa trápi, tak sa mi to ťažšie konkretizuje, ale každý problém sa dá riešiť. Druhá taká aktívna pomôcka sú pozitívne mantry. Vyhradiť si čas 5-10 minút a v duchu si opakovať pozitívne veci: zvládnem všetky problémy, som šikovná, silná, jedinečná... ;-) Postupne zistíš, že keď narazíš na nejaký problém, vráti sa ti mantra do hlavy aj sama a dodá ti okamžite silu :-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 74 469 otázek, kterým se dostalo 249 323 odpovědí a 390 229 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se