Přítel nechce být zapsaný v rodinném listě našeho miminka

Otázku položila: Anonymní uživatelka #489813 25.9. 20:50

Dobrý večer, chci se poradit jak přemluvit přítele aby se nechal zapsat do rodného listu našeho společného miminka, jsme spolu 11měsíců, termín porodu mám 10.10.2023,miminko jsme spolu vůbec neplánovali, chodili jsme spolu jen chvíli, nejdříve jsme se skamarádili a dost často jsme si psali a občas se i vídali ,no ale pak jsme se do sebe nějak zakoukali, nejprve to bylo z mé strany a trochu i z jeho, já jsem ho dlouho uháněla,pak jsem ho pozvala k sobě do bytu na večeři a nějak se nám to zvrtlo.Když jsem mu oznámila že čekám miminko byl dost v šoku ostatně já taky, někteří členové mé rodiny byli překvapeni že jsme spolu tak krátce a už jsem těhotná,no ale mám takový divný pocit proč nechce být přítel zapsaný v rodném listě jak ho přesvědčit aby se tam nechal zapsat??Je mi 22 let, přítelovi je 25 let...U porodu prý chce být ale v nechce být uveden v rodném listě...Jak ho přesvědčit???

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Tak nějaký důvod k tomu má...a to, aby mohl kdyžtak prchnout bez následků? Nezlob se, ale myslím si, že se nechce upsat...musel by pak platil alimenty. Být tebou, pozjistím si věci ohledně genetického prokázání, tam to bude černé na bílém a ty budeš mít nárok aspoň na ty alimenty.

 • Může ho dát k soudu. Soud ho pošle na genetické testy. Když se prokáže, že dítě je jeho. Bude zapsán do rodného listu. Soudní poplatky a genetický test by pak platil on.

 • syd26.9. 19:35

  To mi nepřijde vůbec v pořádku, nemůžu si pomoct než si myslet, že se chystá vzít roha a myslí, že takhle unikne povinnostem.

 • Dahlia27.9. 21:03

  :O=Takže čeká v čekárně, část výbavy koupil, ale zapsat do RL dítěte ne? Si to představuje nějak moc jednoduše >:-[

 • magda.dahl5.10. 23:34

  Velka gratulace k miminku! Ctu celou diskuzi az ted. Conzapsani. Kdyby se Vam nedejboze neco stalo… pujde miminko kam? Na predbezne opatreni do kojeneckeho ustavu, kdyz formalne nema otce? Nez by sverili dite treba Vasi matce, stejne by muselo jit do kojeneckeho ustavu. To tak nechate? A to se s nim v porodnici nekdo vubec bavi?

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 981 otázek, kterým se dostalo 270 618 odpovědí a 409 076 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se