Po cvičení - měla bych vždycky svaly cítit?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #410214 25.3. 16:14

Ahoj. Obracím se na vás s dotazem. Už asi pátý den pravidelně cvičím. Ze začátku jsem vždycky po cvičení svaly cítila celkem dost, ale teď právě je přestávám cítit. Je to tak, že docvicim a svaly pár minut cítím, pak to ale úplně přestanu cítit, skoro jako kdybych vůbec necvicila. Já jsem nikdy do posilování moc nebyla, ale teď jsem zkrátka začala a tak mě zajímá, jestli je to běžný? Nebo byste svaly měli cítit po každém cvičení?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • kosicek25.3. 16:38

  Svalová únava odeznívá podle toho, o jaký druh zátěže se jedná a podle toho, jak rychle se tělo dané zátěži přizpůsobí. Tělo si totiž na zátěž zvyká velmi rychle, aby se tak nestalo, je třeba mu dávat neustále nové podměty a prostě ho něčím novým stále šokovat, prostě nic nedělat pořád stejně, ale měnit zátěž, intenzitu, počet opakování....tedy v případě, že chceme něčeho dosáhnout, někam se posunout, zlepšovat se...Jinak se tělo jednoduše přizpůsobí a zvykne si, svaly nebolí a ano, udržuje se jistá kondiční forma, zaleží tedy na tom, co od cvičení očekáváš.

 • Lily725.3. 19:52

  1. Nemala by si cvičiť každý deň (nie tie isté partie)
  2. Svaly si zvyknú
  3. Veľmi veľa urobí aj stretching po cvičení, ja svalovky nemávam vôbec lebo sa vždy riadne ponaťahujem

 • Je to normální. Ze začátku svaly bolí, protože na cvičení nebyly zvyklé, ale potom to odezní.

 • Asi to normalni je, ale dneska jsem dostala doporučení cvičit obden, aby svaly mohly regenerovat. Regenerace je důležitá, neco si o tom načti.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 74 839 otázek, kterým se dostalo 250 531 odpovědí a 392 512 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se