Menstruační kalíšek

Otázku položila: Anonymní uživatelka #14525 14.9.2009 17:02

Ahojky jaké máte zkušenosti s používáním mens. kalíšku jak se používá a zavádí,nehrozí nějaká zdravotní risika sjeho používáním dík Terka.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • kosicek26.9.2009 12:52

  Ahoj, kalíšek také mám, už přes 2 roky, mám mooncup a od té doby, co ho mám, nepoužívám nic jiného. Měla jsem ho třeba i pod stanem, ovšem byla tam možnost sprchy alespoň 1* denně:-) Já osobně nemohla používat tampony, protože mi šly hrozně špatně vyndat a nesály mi-nikdy se mi nerozvinuly a to jsem používala i mini, ale ty mi p o2 porodech moc neseděly a padaly..Kalich mohu používat i jen ve dnech velmi slabé MS, je to příjemnější, než mít slipovku a nikdo nic neví, ani já o něm nevím-to pak stačí ráno nandat a věčer nezapomenout vyndat. Používám ho i v noci, ale zvlášt tu 1. noc se mi stávala nehoda a kalíšek mi protékal, může se stát, že proteče i jindy, ale většinou je to špatným zavedením (musí se trošku zaexperimentovat se sklonem kalíšku). Na kalichu jsem musela úplně hned při zkoušení zkracovala stopku, a nakonec jsem zjistila, že tam nemohu mít stopky ani kousek, ale jde mi vyndat dobře, dole jsou takové drážky, takže neklouže, kalíšek stačí trošku zmačknou, můžeš si pomoci i zatlačením jako na velkou a je venku :-x Pokud Ti kalíšek neprotéká, nebudeš mít ani ruce špinavé od krve, protože kalíšek je úplně dole a vnější strana je čistá..

 • Na kalíšek jen samá chvála! Já tampony nemohla, vadily mi, ale kalich snáším skvěle, a navíc mnohem hygieničtější než vložka, mám LadyCup, je fakt bezva a doporučuju!!

 • Ahoj, já na kalíšek nedám dopustit. Používala jsem dlouhá léta tampony, ale bylo mi to čím dál víc nepříjemné, hlavně to jak vysouší sliznice. Když jsem ho poprvé zkoušela, chtělo to získat jen trochu cviku se zavedením. Možná bych doporučila při první MS kombinovat s vložkou, ale brzo přijdeš na to jak kalíšek správně sedí. Vyndání kalíšku je dobré provádět hezky v klidu, nejlépe ho dvěma prsty na chvilku trochu zmačknout, pak se uvolní podtlak a jde snadno vytahnout. Dá se tomu pomoci taky mírným zatlačením pánevními svaly. Kalíšek má ještě stopku, za kterou jde vytahnout, ale je příjemnější ji ustřihnout nebo zkrátit, protože pak o něm člověk opravdu neví. Myslím si, že pokud se dodrží hygiena (výměna kalíčku při MS za cca 6 - 8 hodin a jeho vyvaření po MS) tak zdravotní rizika nehrozí. Určitě nebudou taková jako u vložek a tamponů, kalíšek je mnohem hygieničtější. Informace ůžeš získat z http://www.kalisek.cz/

 • Já jsem jej také po dlouhém váhání koupila...nabídli mi menší velikost ( tehdy byly 2 velikosti- menší pro nerodící ženy 25-30 let a větší pro ty, které už rodily nebo mají více než 30 let ), kalíšek mi trošku protéká, tak nevím...mám koupit větší? Je to na slipovou vložku....jinak geniální vynález

 • duramura15.9.2009 8:11

  ahoj Terko, ja ho uz pouzivam (mam mooncup) asi dva roky a naprosta spokojenost...ted si obcas pridu jako jejich obchodni zastupce jak ho vsem kamaradkam doporucuju :-) jeho pouzivani mi pride vazne jako o dost hygienictejsi nez vlozek a o dost bezpecnejsi nez tamponu. ale od te doby co sem si ho poridila se na trhu vyrojilo spousty dalsich typu, velikosti, snad i k jednorazovemu pouziti atd...
  vse o pouziti je napr. na strankach: http://www.menstruacnikalisek.cz/

 • Ahoj, já také mohu jen doporučit, vůbec se to nedá srovnat. Tampony mi protékaly i ty větší a s vložkou jsem to měla taky tak. Mám ten problém, že mi najednou vyteče plno krve a když jsem třeba ve měste tak jsem neměla jistotu jestli jsem zas neprotekla.Od té doby co mám kalíšek tak se cítím mnohem lépe. Mám ten větší Ladycup a vydrží mi tak 4-6 hodin. V noci vydržím i déle. Ještě se mi nehoda nestala a poznám kdy si ho už musím jít vyměnit. Všechno je o pozorování a věřte že praxi získáte celkem rychle.

 • ahojky-mám dotaz-když si zavedu kalíšek tak jak má být nízko tak stejně když ho pak vyndavám zjistím, že mi vyjel sám od sebe o poznání nahoru a kdybych si stopku nenechala-tak bych na něj snad ani nedosáhla...neví někdo čím to může být? Mám tu menší velikost a i ta se mi zdá celkem velká-prosím poraďte jinak s protékáním problém nemám. Díky za rady:)

 • Ahoj, chtěla bych se taky poradit ohledně kalíšku. Rozhodla jsem se, že do něj investuju, i když už jsem skoro v přechodovém věku a možná už mi menstruace brzy skončí - ale stejně, když si vezmu cenu tampónů a vložek za jeden cyklus (první dny je musím kombinovat, protože se mi stává, že mi i ten nejsilnější tampon proteče, když ho nemůžu každé 2 hodiny vyměnit. Takže bych se vás, zkušených chtěla zeptat, jaký kalíšek doporučujete při silné menstruaci. Pak mi není jasná jedna věc. Uvádí se, že je třeba kalíšek po menstruaci a před ní vyvařit. Po menstruaci je to jasné - ale jak to udělám před menstruací, když mi poslední dobou (právě kvůli blížící se menopauze) přichází naprosto nepravidelně (14 - 40 dní). Je třeba kalíšek vyvařit těsně před menstruací? Takže počkat, až přijde, zavést si třeba pro začátek tampon a kalíšek vyvařit?

 • Ahoj,
  já mám kalíšek rok a naprostá spokojenost. Mám Mooncup, ten menší (je mi 22, ještě jsem nerodila), a ve všem mi vyhovuje. Protekl jenom jednou, protože jsem celý den neměla možnost ho vyprázdnit. Jinak na začátku menstruace měním ráno, jednou přes den a večer ve sprše a vydrží v pohodě, po 3.dni už en ránoa večer. Nezklamal ani u jógy a obrácených pozic, ani při lezení po skalách, byla jsem s ním i na vandru, kde nebyla sprcha a taky se to zvládlo - rozhodně líp než s vložkou, protože s kalíškem nejste tak "umazané".
  Vyvářím taky jen po. Miluju na něm tu jistotu a taky fakt, že nevyhazuju tuny odpadu! A finančně se taky vyplatí

 • magdalena.sara27.1.2013 16:45

  Ahoj,mám první damské dny s kalíškem.Překvapilo mě jak je to jednoduché,zavedení mi nedělalo problém,žádné protekaní-ani v noci. Pocit užasný,jak kdyby žadná menstruace nebyla!!!Před koupí jsem pročetla několik článků a rozhodla se pro Lady Cup.není tak tvrdý jako Mooncup,takže nemám ani nepříjemné pocity při vyndávání,jak mnohé psaly.Mohu doporučit!!!Už žádné vložky a tampony!!Hurá..
  Holky jdete do toho.....:-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 313 otázek, kterým se dostalo 271 916 odpovědí a 409 950 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se