Kolega.. myslím na něj

Otázku položila: rumcajsamamka 10.9.2019 19:42

Ahoj všem. Před 14 dny jsem nastoupila do nového zaměstnání, kde už jsem dříve pracovala a byla spokojená.
Líbí se mi mladší nový kolega po vysoké, který také nastoupil se mnou.
Během přípravného týdne ve škole jsme spolu strávili několik hodin uklízením dvora, šli jsme spolu zařídit obědy, povídali jsme si..
Minulý týden jsme spolu zašli společně na oběd. Potkali jsme se na chodbě, tak se mě zeptal, jestli nepůjdu s ním. - asi sháněl doprovod. Těšila jsem se, že budeme sami a bohužel za námi šla kolegyně, který si sedla s k našemu stolu.

Bavíme se o pracovních věcech, ale také jsme si povídali o běžných záležitostech. Minule jsme si na chodbě koukali celkem dlouho do očí a ani jeden jsme neuhnul nebo když se vidíme, tak se na sebe koukneme a usmějeme či uculujeme se. S ostatními kolegy na sebe takto nekoukáme..

Minulý týden v pátek jsem s ním šla na jednu společnou hodinu. Na chodbě jsem se ho letmo dotkla, když tam nikdo nebyl.. Vím, že to není profesionální, ale využila jsem příležitost, když jsem mu ukazovala směr- on to tam jako nový nezná.. pak když mi řekl Andrejko bez s dětmi tam a tam, dojdu pro klíč.. vím, že to vůbec nic neznamená, ale moc mě to potěšilo, že mi neřekl Andreo.. jako některé kolegyně a všichni chlapi kolegové.

Dnes jsme spolu povídali celou přestávku na chodbe, kde zrovna nikdo nebyl a stáli jsme celkem blízko u sebe. Bavili jsme se o víkendu a pak říkal, že by snad měli mít koncem tohoto týdne nějaké vystoupení s kapelou na náměstí.. Říkala jsem mu, že bych si je ráda přišla poslechnout.. Říkal, že ať určitě prijdu, ale ještě neví kdy to bude a jestli vůbec.. tak by mi dal vědět.

Ve sborovně si ho raději moc nevšímám, aby mě třeba někdo neprokoukl. Nestojím o nějaké pomluvy, když nevím, jak na tom vůbec jsem a zda to má nějakou šanci.

Ráda bych se s ním kamarádila i mimo práci. Kdybych alespoň věděla, jestli je sám nebo ne.. nebo hlavně jestli by stál o něco víc.. třeba i jen jako kamarád s výhodami. Moje skoro švagrová bydlí vedle v baráku a s žádnou holkou ho prý neviděla a jinak neví.. na facebooku také nic nemá.. Bydlí ještě s rodiči, ale rád by si našel podnájem.
Jak mu mám naznačit, že se mi líbí a přitom se neztrapnit? Třeba si myslí, že ho beru jen jako kolegu (kamaráda) na pokec nebo nejsem jeho typ či je zadaný nebo si nechce nic začínat se starší a vyšší kolegyní:D. Na facebooku se máme v přátelích, ale nepíše mi:) Jen jednou jsme si psali o pracovních věcech.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Ahoj, taky jsem učitelka a taky snad mladá :-D 30...to je mladá, že? :-D
  Úplně mě elektrizuje, když si čtu, jak to píšeš, jak cítíš, že alespoň z tvé strany ta jiskra probíjí úplně maximálně, takové to počáteční až pubertální omámení a očekávání, jestli se mu taky líbíš nebo je takhle milý na každou:-) Nic nezlehčuju, takže to neber zle!:-)

  Za mě osobně a s mojí povahou bych vyčkala, až se vymáčkne on...počkala bych, až by udělal ten první krok, letmý dotyk, pozvánka na kávu, pozvánka k němu domů :-))

  Zažila jsem už jednou takhle šííleně extrémně nelogicky hodného a přívětivého člověka. A ono to z jeho strany bylo vážně tak, že byl takhle laskavej ke všem, takže tak. Tím ti nechci kazit tvé případné plány, ale vzhledem k tomu, že bych si představila situaci, kdy tě odmítne a váš vřelý vztah se prostě hold citelně zchladí...ale dál se budete potkávat v práci a ve škole se hold dá potkávat s kolegama v kabinetech a na různých osamělých místech a v situacích, kdy si sobě navzájem prostě vyhnout nejde...asi bych fakt počkala na to, až zazní jasný signál :-)

  Pokud to vyjde, přeju hodně štěstí! :-) Dej pak vědět!

 • Já bych tomu dala trpělivost a zkusila bych ho pozvat třeba na pizzu nebo tak.:-):-)

 • Teressa12.9.2019 9:21

  Ten příběh je super. Uplně se do toho umím vžít:) Já bych tomu dala čas. Pokud to tak cítíš ty, jsem si jistá, že je to vzájemné. Jen na to netlač aby z toho v závěru nebyl naopak trapas:) přeji hodně štěstí

 • Ahoj, tazatelko, můžeme vědět, jak to všechno nakonec dopadlo? Je z toho láska jako trám? ;-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 74 469 otázek, kterým se dostalo 249 323 odpovědí a 390 240 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se