Kdy poprvé ke gynekologovi?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #25092 24.8.2009 13:58

Dobrý den všem,
je mi 11 let, před půl rokem sem to dostala poprvé. Chtěla bych se zeptat kdy ke gynekologovi poprvé, žiju jen s tátou a ten se o těhle věcech učí teprve se mnou. děkuju předem za radu.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Ahoj,
  já taky menstruace začala v 11 a ke gynekologovi jsem šla až tento rok v 15, protože jsem už začala sex a chtěla jsem mít za sebou prohlídku jestli jsem v pořádku. Můžeš jít klidně hned, ale myslím, že je to zatím zbytečné, pokud nemáš při menstruaci nějaké problémy.
  Měj se krásně
  K.

 • JanaRad25.8.2009 7:36

  Ahoj, jsi stejně stará, jako moje dcerka! Ale ta zamím ms nemá. Já měla poprvé ms v 11 letech, ale na gyndu jsem šla až v 17 a nevadilo to. Pokud nemáš potíže, asi tě to tam nežene. Ale horší je, když si nemáš s kým popovídat o "ženských věcech". Zkus najít nějakou kamarádku, která si o tomto v pohodě povídá se svou maminkou a přidej se k nim. O tomhle tématu se přece jen mluví lépe s ženou, než s mužem - tatínkem. Můžeš také tatínka poprosit, aby ti koupil nějakou knížku týkající se této problematiky.

 • Ahoj,

  já byla poprvé asi po roce menstruování (ve 13), protože jsem měla nějaké obtíže.
  Ale myslím si, že jednou do roka bys měla chodit na kontrolu.
  Vyšetří Ti prsa, možná Ti prohmatá bříško a vaječníky - konečníkem,ale to nic není, neboj ničeho. Zkus se zeptat nějaké mamky své kamarádky, nebo třeba některé starší kamarádky, kam chodí a třeba Ti nějakého dětského gynekologa doporučí.Nebo se zeptej své dětské lékařky. Příjemnější pro Tebe určitě bude gynekoložka. Také si pečlivě zapisuj, kdy jsi měla menstruaci a jak dlouho trvala.
  Neboj se ptát, je to úplně v pořádku, nemáš se za co stydět, jsi malá žena :-)
  pa L.

 • já šla na gyndu až v 16 a to proto že jsem si šla napsat antikoncepci, protože jsem žačala na trvalo s přítelem. ale poprvé jsem menstruaci dostala v tělocviku v páté třídě v 10 letech ... :) byla to sranda, ale věděla sem co dělat. a a na gyndu se většinou chodí od 17 let... záleží na tobě ;)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 313 otázek, kterým se dostalo 271 916 odpovědí a 409 950 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se