Jsem divná, že nechci vědět pohlaví dítěte?

Otázku položila: terryk 7.2.2014 10:46

Ahoj, holky, nechci až do porodu vědět pohlaví miminka. Jenže poslední dobou si připadám jako totální mimoň, pač skoro každá nastávající maminka v mém okolí neprahne po ničem jiném, než ho vědět co nejdřív. Jste tu některá, kdo se nechá nebo nechal poslední dobou překvapit až při porodu? :)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Já jsem to vědět chtěla, ale třeba kamarádka se nechala překvapit a ani při dalším vědět nechce :-) Ono je to jedna praktické na nakupování věcí a hlavně já to chtěla vědět, proto, abych věděla, jak si s mimčem povídat :-) a stejně jsem to cítila už před tím, než se nám na UZ ukázal :-)

  • Nejsi divna :) ja si to taky nenechala rict, nechtela jsem se pripravit o takove velke prekvapeni. Az budu miminko drzet v naruci a rikat si, tak co jsi..a podivat se a jasat ;)
    Ja si cele tehu myslela, ze cekam holcicku, i kdyz vsichni tipovali kluka... a mam ji ;) a ta chvile byla uzasna, videt tu malou buchticku :) a rikat si juuuuu, mam holcicku...v te poporodni euforii.

  • já to nevím už počtvrtý a jsem taky ráda že se najde i někdo jinej:-) že to všechny maminky kolem chcou vědět co nejdřív mi až tolik nevadí ale že se nás pořád někdo ptá co to bude a nevěří že to nevíme,tentokrát už mi ani vlastní mamka nevěří že to nevíme, mi vadí docela dost. je to krásnej pocit když porodíš a řeknou ti co to je;-)

  • Určitě nejsi divná, každá to máme jinak, u druhého dítěte (pokud se zadaří) bych se taky nechala překvapit a být tebou, tak ostatní neřeším, je to tvoje rozhodnutí.:-)

  • Borlova7.2.2014 11:31

    Proč by jsi měla být divná. Nejsi ;-)Já při prvním to chtěla vědět a teď to mám jako překvápko jsem ve 35 týdnu.:-) Strašně mě teď prostě lákalo to překvápko mít. Je to každýho volba. Jasně že občas někdo pronese, že proč to nechci vědět, že oni by to chtěli vědět, aby věděli co koupit, ale to mají smolíka. Já si počkám tak oni taky:-D

  • taky jsme nevedeli a jestli se postesti dalsi deti, zase vedet nebudem chtit:-) me to bavilo, jak vsichni hadali a spousta lidi nam to neverilo, mysleli si, ze vime, ale nechcem rict:-) ale ja znam ve svym okoli vic rodicu, co cekali na prekvapko, vloni jsme byly se spoluzackama tri tehotny, vsechny jsme cekaly mimco v zari, vsechny nevedely a vsechny mame kloucky:-)

  • tak první ELinku jsem si nechala říct,ale pan doktor nám to řekl až v 6 měsíci a teď čekáme druhé miminko a říct si to taky nenecháme. Všichni z rodiny sice pořád tak jako nenápadně naléhají -že by to vědět chtěly( všichni známí co čekají miminko vědí co čekají ,jen mi si to nenecháme říct )-ale teda netrpím žádnou mánii ,že kdybych čekala chlapečka tak budu nakupovat jak zběsilá ( to mi připadá zbytečné).takže po porodu, když tak poprosím maminku ( kdyby to byl kluk - jestly by mi koupila nějáký letní overalek v modré a čepičku , ale to bude asi tak vše :)) . mě spíš holky připadá nejtěžší vybrat jméno miminku :)) :-D

  • já si to u prvního říct nechala, toužila jsem po klukovi a vnitřně jsem i měla pocit, že to bude kluk, tak mi to doktor jen potvrdil. U dalšího dítěte už mi to bbde jedno co to bude. Oblečky mám poschovávané po malém, takže i holčička by měla převážně všemodré, sem tam něco neutrálního. Jen na cestu z porodnice jsem měla vše bílé (nakoupili naši).

  • určitě krapet divná jsi, když to beru podle mě, která si taky nepřipadá normální ve více věcech, každopádně tváří tvář mě vždy vastně všichni respektovali, i když jsem se nechovala většinově. Když nevěděli pohlaví, tak si alespoň tiply a chtěli vědět jména...i když nad těmi jsme tápaly také prakticky až do porodu, zvláť u toho 3.tího, to už jsem fakt měla chuť vzít kalendář a někam zabodnout prst, příště to udělám :-) .......Přijde mi to naprosto něco nádherného-nechat se překvapit u porodu, ten okamžik je už tak hrozně silný...zažila jsem to 3* a kdyby bylo nějaké počtvrté, tak to také nechci vědět. (nejmladšímu překvapení jsou 3 roky, nejstaršímu 9 :-)) prpostě nenech se ovlivnit, myslím, žepříroda to dobře zařídila, že nám předem nedává sama vědět, navíc, nedokážu si představit, že by po porodu někdo dokázal být byť jen minimálně sklamaný, že si se nesplnilo jeho přání,a le mám kamarádky, které si to nechaly říci a skutečně tu informaci sklamaně obrečely a musely se s ní srovnat, povedlo se, samozřejmě, že své děti milují, ale kdyby si to nenechaly říci, myslím, že by touto fází vůbec nemusely projít, přeci jen pohlaví pro ně nebylo tak důležité, ale nesplněné přání...

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 694 otázek, kterým se dostalo 273 819 odpovědí a 411 008 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se