Interupce - litovaly jste pak?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #403100 12.2. 13:17

Jak již napoví úvod, zvažuji, že si nechám přerušit těhotenství před dvěma dny jsem měla dostat ms ale místo ní byly na testu //. Mám tři děti, partner má dvě. On by dítě ještě chtěl, já si nejsem jistá. Ženy co jste interupci prodělaly, litovaly jste někdy? Případně jak to probíhá? Děkuji

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Před lety jsem potrat podstoupila, byla jsem bezdětna a hodně mladá. Dnes mám dvě děti a jestli zpětně lituji? NE! a nikdy jsem nelitovala, naopak vím, že to bylo to nejlepší řešení. Opravdu záleží jake důvody jsou k potratu, na situaci a tobě samotné jak to cítíš, ja ani na vteřinu nezavahala abych si dítě nechala, proste automaticky jsem věděla, že chci na interupci (v 5tt) rozhodně se jak to cítíš, nenuť se do toho dite si nechat, ale ani do toho že půjdeš na potrat, poslouchej vnitřní instinkt.

  • xhofschn12.2. 14:07

    Mám odpověď jen na půl otázky. Jestli to probíhá, jak v případě odstranění plodu po zamlklém potratu, tak já ráno přišla do nemocnice, dostala postel, pak na sál, narkóza, odsají plod z dělohy, po chvilce je hotovo a probrala jsem se z narkózy, odpoledne, až narkóza pominula úplně, mě pustili.

  • A proc vlastně ten potrat zvažujes? Když mas partnera, který by dítě ještě chtěl? Jakože už by si další dítě nezvládla? Je to vážně nezbytné? :-( Ja osobně jsem nikdy potrat nepodstoupila, ale co jsem tak slysela, může to být psychicky dost náročné. Moje kamarádka se po potratu třeba úplně sesypala a moje mamka si ho vyčítá dodnes. Samozřejmě rozhodnutí je na Tobě.

  • Lily712.2. 23:00

    Ja len tak štatisticky... 90 % žien má po interupcii výčitky svedomia... Až 50 % žien má depresie a dokonca sa mnohé po umelom potrate rozhodnú znova otehotnieť... Rozumiem dôvodom, prečo nad tým premýšľaš. Ale je podľa mňa zodpovedné si zistiť, čo ťa potom čaká... Odporúčam zavolať na nejakú linku pre ženy v takejto situácii, verím, že v ČR nejakú máte (na SK máme Alexis). Je lepšie to prebrať s niekým, kto pomáha nájsť riešenie v náročnej situácii každý deň a teda s tým má skúsenosti.

  • Tohle vždy záleží na mnoha faktorech. Sama jsem potrat nepodstoupila, ale mám v blízkém okolí tři ženy, které neplánovaně otěhotněly a podstoupila dobrovolně interrupci, protože věděly, že to takhle nechcou. Nelitovala toho jediná, naopak všechny říkaly, jaká to pro ně byla úleva. Ale tohle se nedá brát paušálně, pokud někdo dítě chce a do potratu je dotlačen, rozumím tomu, že to ponese fakt těžce.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 977 otázek, kterým se dostalo 254 542 odpovědí a 396 344 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se