Blížící se porod

Otázku položila: Anonymní uživatelka #408699 neděle 22:56

Ahoj, jsem ve 38. tt a chci se zeptat na pár věcí, sice je to už druhé těhotenství, ale v prvním těhotenství mi od 6.měsíce často trvrdlo břicho a měla jsem poslíčky, dcera se narodila v 36. tt když mi praskla voda, jenže ve druhém těhotenství jsem snad poslíčky neměla ještě vůbec, tvrdnutí břicha taky ne. Jen mě občas hodně bolí v kříži a miminko kope jak blázen (skoro neustále). To se opravdu ještě nic neděje a porod se neblíží? Nebo to může přijít jen tak

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • buccaneerka2neděle 23:32

  Rodila jsem jenom jednou, ale v těhotenství mi břicho netvrdlo a poslíčky jsem měla snad jen pár hodin před skutečnými kontrakcemi. První bolesti myslím 39+0 kolem třetí ráno (neděle), během dne potom sem tam bolesti, které na pár hodin i utichly, až k večeru pravidelné kontrakce, o půlnoci do porodnice a ráno (pondělí) ve 4 hodiny (39+1) se dcera narodila. A co se týká otevření, tak v pátek předtím je na 1 cm, po příchodu do pordnice 2 cm a na porod to bylo během dalších 4 hodin.
  Takže to fakt může jít rychle i bez poslíčků a tvrdnutí břicha.

 • Urcite muze prijit bez poslicku

 • Taky jsem rodila jen jednou, pres tehotenstvi tvrdnuti bricha, skoro uplne od zacatku jsem brala magnesium. Prod byl nakonec malem vyvolavany, detatku zacalob byt v brisku lehce nehostinno a porad to na porod nevypadalo, zadni poslicci, nic. Nakonec to dopadlo tal ze jsem se vzbudila, ucitila jsem lupnuti, praskla voda...

 • Druhý porod jsem měla dost rychlý, s poslíčky den před porodem, které pak plynule přešly v kontrakce. Takže za mě může přijít kdykoli a nečekaně.

 • Rodila jsem 4* a opravdu to může přijít jen tak, tak se mi to stalo 3*...zato čtvrtý porod, to byl fakt porod, ne že bych měla bolestivé poslíčky, to ne, ake porod o sobě dával vědět několik týdnů předem, dokonce symuloval začátek prvního porodu a já tak chtěla věřit, že už, byla jsem natěšená...no a ono další tři týdny nic. Čtvrtý porod se o proti ostatním taky opozdil cca o týden, prostě to čekání na porod byli opravdu porod :-D A porod sám, to bylo už opravdu za odměnu ;-)

 • Meggiskapondělí 12:26

  Rodila sem dvakrát a ani jednou tvrdnutí, žádné bolesti, žádní poslíčci, prostě začly kontrakce 🙂

 • Randgridpondělí 14:54

  měla jsem to podobně. s tím, že jsem rodila v 39tt poprvé..druhý 40+1 tuším.. každopádně druhý ani náznak..asi zabral až hamilton..

 • sisterryspondělí 20:30

  U prvního porodu jsem měla poslíčky 5 dní před porodem, u druhého vůbec. Obě děti se narodili cca týden před termínem. S tím, že u prvního mi dělali kvůli většímu odhadu velikosti hamiltona.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 73 653 otázek, kterým se dostalo 246 774 odpovědí a 386 070 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se