Jak mít rty přímo k zulíbání? Pomůže vám scrub a kvalitní balzám na rty

V zimě naše rty bohužel výrazně trpí. Chce to tedy o ně pořádně pečovat. Samozřejmostí je kvalitní balzám na rty, který rty vyživí a dodá jim dostatečnou hydrataci. Dalším skvělým pomocníkem, kterého ne každý zná, je scrub na rty.

Krásné a zdravé rty, scruby a balzámy Hurraw!

Pohlazení od Hurraw!

Nejdřív krátké představení. Balzámy Hurraw! jsou ručně vyráběné ze syrových semen, čerstvých plodů, ovocné kůry a kořenů, pocházejících od ekologických zemědělců. Hlavní složkou jsou za studena lisované oleje a másla v bio kvalitě, plné prospěšných živin a enzymů. Neobsahují živočišné prvky a ani nejsou testované na zvířatech. Jsou držitelem certifikátů HCS a Košer Parve a splňují podmínky Fair Trade.

A teď jaká je praxe? Balzámky hned na první pohled zaujmou svým balením. Tvar není zrovna typický pro balzám na rty, ale překvapivě to funguje. Nacpete ho do kapsy i těch nejužších kalhot (a opravdu o něm nevíte, vyzkoušeno) a na rty ho nanesete naprosto bez problémů.

Balzámy skvěle hydratují a s výdrží je to asi jako u všech kvalitních balzámů, záleží jak moc rty namáháte, ale nějakou tu hoďku nebo dvě máte o rtíky postaráno. Díky zajímavému složení balzámy Hurraw! pouze nehydratují, ale rty i vyživují, takže si při pravidelném používání můžete všimnout i větší odolnosti vašich rtů vůči okolním vlivům. No a ta vůně... Každý balzám samozřejmě voní jinak, záleží na vás, kterou variantu zvolíte, ale i tak máte pokaždé chuť balzám sníst nebo ho alespoň neustále očichávat. :)

U nás jsou ve velké oblibě čokoládový (vyzkoušený jako první a započal tak lásku k této značce), višňový (nádherná vůně a díky kořeni Alkany dodá rtům i svěží červenou barvu) a Chai Masala (úžasně kořeněná vůně a je skvělý na prokrvení rtíků).

Zdravé rty bez nevzhledných šupinek

Některým rtům jen balzám prostě nestačí, tím spíš, když je jejich majitelka ráda zkrášluje barvičkami. Čím výraznější rtěnka, tím více jdou vidět veškeré nedostatky a suchá pokožka.

Domácí citrónový scrub na rty

Ne každý tenhle fígl zná. Je to ale strašně jednoduché. Prostě jednou za čas dopřejete svým rtům peeling. Odstraníte tak odumřelou kůži a zároveň dodáte pokožce další výživu. Takový scrub nebo peeling si můžete zakoupit normálně v obchodech, naprosto úžasné mají v LUSH, my milujeme Bubblegum. Je to i skvělý dáreček pro kamarádku, sestru, maminku nebo tchýni. Skvělý scrub ale zvládnete i doma a můžete si ho udělat podle svých představ. Na internetu naleznete nespočet postupů, my doporučujeme tenhle, ale pozor, ať ho hned nesníte, my měli co dělat.

Domácí citrónový scrub - ingredienceDomácí citrónový scrub na rty

Výroba je naprosto jednoduchá a rychlá. Ingredience pouze smícháme a je hotovo.

Potřebovat budeme:
 
  • třtinový cukr,
  • kokosový olej,
  • citrónovou šťávu
  • a kelímek na uchování.

Do scrubu můžete přidat i kapku jojobového oleje, narozdíl od kokosáku netuhne a navíc je to další skvělá výživa pro rty. V jakém množství ingredience použijete, záleží na vás, ale doporučujeme spíš méně, i troška vám totiž vydrží na dlouho. Navíc, čím víc scrubu budete mít, tím víc vás bude lákat ho ujídat.

Scrub nanášejte klidně každý den, pokud to bude vašim rtíkům prospívat, ale doporučuje se 2x týdně. Naneste malou vrstvičku, prstem nebo přímo jen rty jemně promněte. Zbytek smyjte nebo olízněte (tuhle variantu doporučujeme, je opravdu výborný :)), použijte svůj oblíbený balzám na rty a krásné a hebké rtíky jsou na světě.

Domácí citrónový scrub - vše promíchámeDomácí citrónový scrub - můžeme přidat i jojobový olej
04.03.2016 16:45:44
Emoce:
Komentáře:

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.